Październik 9

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”(Mt 25,40)

20171009_075846Uwrażliwianie na cierpienie, samotność i potrzeby innych ludzi, pragnienie zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego, chęć bycia potrzebnym a także nabywanie i kształtowanie właściwych postaw prospołecznych oraz umiejętności działania w zespole to główne założenia Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu. Młodzi wolontariusze wraz z opiekunami przez cały rok zamierzają realizować różne akcje charytatywne, które mają na celu pomoc potrzebującym, jednocześnie uczą wrażliwości i empatii. 

W połowie września została ogłoszona III edycja Akcji „Kup Pan szczotkę”. Zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci z misyjnych szkół i przedszkoli w Kamerunie w Afryce.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Zostało zebranych:

  • 93 szczoteczki
  • 87 past

Dary te zostaną przekazane Fundacji „Redemptoris Missio”, skąd za pośrednictwem wolontariuszy trafią do afrykańskich dzieci. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w tą akcję.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie: http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/221-kup-pan-szczotke

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych akcjach:

  • „Adopcja Serca”- to adopcja na odległość. Od kilku lat wspieramy chłopca Embolo Dirane z Nguelemendouka z Kamerunu. Środki finansowe, które chętnie wrzucacie do skarbonki co miesiąc przekazujemy na konto fundacji. Przeznaczone są głównie na jego dożywianie, leczenie i na opłacanie edukacji. Embolo dziękuje i prosi o dalsze wsparcie.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie:

http://www.maitri.pl/adopcja-serca-ruch-maitri-pomoc-dla-dzieci-afryce/

  • „Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie akcji znajdują się profile z adresami pocztowymi dzieci z całej Polski. Listy i kartki są dla tych dzieci bezcennym wsparciem w walce z chorobą, ich rodzicom dodają otuchy, a wam piszącym sprawią mnóstwo frajdy.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie: https://marzycielskapoczta.pl/jak-mozesz-pomoc/

  •  „Opatrunek na ratunek” – akcja zbierania wszelkich środków opatrunkowych , które zostaną przekazane na misje.

Będziemy zbierać bandaże (z dziany, elastyczne) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, strzykawki.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie:

http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek

  • „Szlachetna paczka” – akcja polega na zrobieniu paczki dla rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Jest to dotarcie do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy.

Zapraszamy do udziału w naszej szkolnej akcji „Środa z babeczką”. Zebrane środki pozwolą nam włączyć się właśnie w akcję „Szlachetna paczka”.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie:

https://www.szlachetnapaczka.pl/

Na próżno żyje ten, kto nikomu nie służy!” – niech będą to dla nas słowa zachęty do niesienia pomocy innym. Dobrym wolontariuszem może być każdy z nas.

red. Ewa Drabik, Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 9 października 2017 by Natalia in category Uncategorized