październik 19

Pierwszaki wrześniowe dary dla szkoły – pasowanie na ucznia

??????????Zgodnie z tradycją 17 października 2017 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej – ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców. Licznie zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów powitała serdecznie p. dyrektor Jadwiga Baran Stożek. Ciepłe słowa do swoich młodszych kolegów i koleżanek skierowali też starsi uczniowie. Natomiast podekscytowani uczniowie klasy pierwszej swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodnili, że są gotowi do przyjęcia w poczet uczniów szkoły.  Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a na zakończenie zatańczyli „hiszpański taniec”. Nad artystycznymi przygotowaniami grupy czuwała ich wychowawczyni p. Krystyna Kolawa oraz p. Anna Babuśka.

Najważniejszym momentem, na który wszyscy czekali, była jednak wyjątkowa chwila, w której pierwszoklasiści wygłosili tekst uroczystego ślubowania. Następnie p. dyrektor Jadwiga Baran Stożek wielkim ołówkiem pasowała każdego na ucznia szkoły, a o. proboszcz Piotr Głód poświęcił podręczniki, plecaki i przybory szkolne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.

red. Krystyna Kolawa

Posted 19 października 2017 by Natalia in category Uncategorized