listopad 10

Podróże kształcą – wycieczka do Krakowa

IMG_8085We wtorek 7.11.2017 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do królewskiego Krakowa. Zwiedzając miasto poruszali się szlakiem legend, które w trakcie wędrówki opowiadała pani przewodniczka. Uczniowie wysłuchali  opowieści:  „O smoku Wawelskim”, „O Wandzie”, „Historii żółtej ciżemki”, „O dzwonie Zygmunta”, „O Panu Twardowskim i słudze Maćku zamienionym w pająka”, „O hejnale”, „O rycerzach zamienionych w gołębie”, „O dwóch braciach budujących  wieże Kościoła Mariackiego”. Z zainteresowaniem  obejrzeli ziejącą ogniem bestię – Smoka Wawelskiego oraz  Katedrę Wawelską wraz  z grobowcami królów. W Kościele Mariackim  podziwiali ołtarz Wita Stwosza i wysłuchali hejnału z jego wieży. Nie zapomnieli postawić swoich stóp w „środku” Krakowa  czyli Sukiennicach. Mieli również okazję porozmawiać z kardynałem Stanisławem Dziwiszem i p. Ewą Wachowicz. Uczniowie poznali technikę ręcznego wykonywania cukierków w najmniejszej na świecie Fabryce Cukierków na ulicy Grodzkiej.  Mieli także możliwość  spróbowania wykonanych na ich oczach słodyczy. Wszyscy bawili się wyśmienicie, nie było czasu na nudę.

Myślę, że ta jesienna wycieczka – żywa lekcja historii pozostanie w  pamięci uczestników na długo.

red. Grażyna Dawiec

Posted 10 listopada 2017 by Natalia in category Uncategorized