listopad 13

Niecodzienna lekcja chemii i fizyki

???????????????????????????????W dniu 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w edukacyjnym pokazie doświadczeń. Ta nietypowa lekcja miała na celu wyjaśnienie w sposób eksperymentalny zjawisk i zagadnień z dziedziny chemii i fizyki. Uczniowie poznali działanie siły odśrodkowej na człowieka, zaobserwowali właściwości wodoru, metanu i mieszanki propanu z butanem.

Zobaczyli eksperyment z lewitującymi piłkami, płonącą kulą oraz wirami wodnymi.  Wiele emocji wzbudziło doświadczenie z helem, zwłaszcza u najmłodszych dzieci. Podczas pokazów nie zabrakło dobrej zabawy. „Żywa lekcja przyrody” okazała się dobrym sposobem na danie dzieciom możliwości zdobycia wiedzy w sposób praktyczny i interesujący.

red. Anna Niżnik

Posted 13 listopada 2017 by Natalia in category Uncategorized