listopad 23

Wycieczka do Krakowa

???????????????????????????????16 listopada 2017 r. uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Jedną z atrakcji, która ich tam czekała był spacer po Krakowskim Rynku, zwiedzili Sukiennice, Kościół Mariacki i nie omieszkali upamiętnić tego dnia zdjęciem zrobionym „pod Adasiem”, miejscem spotkań mieszkańców Krakowa. Wędrując krakowskimi uliczkami przyglądali się starym kamienicom, pamiętającym jeszcze czasy królów polskich.

Głównym punktem wycieczki był jednak Teatr Współczesny, gdzie grupa udała się, by obejrzeć spektakl „Zemsta”. Większość z nas pamięta kłótnię dwóch sąsiadów – Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka. Uwikłani w absurdalny spór o mur graniczny nie zauważają rozkwitającej miłości między Klarą (wychowanica Cześnika) i Wacławem (syn Rejenta). Jak miłość kruszy nawet mury wrogości przekonali nas między innymi: Paweł Brandys. Ewelina Krawczyk, Jakub Perkowski, Agnieszka Zieleziecka, wyśmienici aktorzy, którzy wcielili się w główne role komedii Aleksandra Fredry. Nowa sceniczna adaptacja odświeżyła aktualność tekstu, pozwoliła odkryć jego współczesny wydźwięk. Wplecione w nią zostały przy tym bajki Ignacego Krasickiego w dowcipny i przewrotny sposób komentujące fredrowską fabułę.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli jeszcze w krótkich warsztatach teatralnych. Był to ostatni punkt wycieczki. Po nim, pełni nowych wrażeń i emocji, wrócili do domów.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 23 listopada 2017 by Natalia in category Uncategorized