grudzień 8

Zabawa andrzejkowa

IMG_827030 listopada w naszej szkole nastał czas zabaw andrzejkowych. Scenariusze zabaw w poszczególnych grupach były bardzo zróżnicowane, co wynikało z pomysłowości wychowawców. Przedszkole powitało wszystkich przekraczających jego próg, andrzejkowym nastrojem. Przyczyniła się do tego zapewne stosowna dekoracja, ale również i to, że wszyscy przyszli do przedszkola przebrani – niezliczona rzesza wróżek, księżniczek, policjantów, piratów, kotów itp. Dzieci z wielką radością brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

Po południu także i starsi uczniowie mieli możliwość zaszaleć w ten wyjątkowy dzień andrzejkowy. Ulubiona muzyka oraz wspaniałe dekoracje sprawiły, że każdy poczuł tę wspaniałą atmosferę i bardzo dobrze się bawił. Uśmiechy nie schodziły z twarzy uczniów, a także i pań nauczycielek, które dbały o porządek i bezpieczeństwo, a nierzadko same dały ponieść się wspaniałej zabawie. P. Natalia Kuziel zajmowała się sprzętem muzycznym, ale oprócz tego prowadziła wiele ciekawych i zajmujących zabaw, w których chętnie brali udział wszyscy uczniowie. Śmiechom nie było końca, a każdy strudzony i wyczerpany w jadalni mógł znaleźć dla siebie coś słodkiego. Po zakończeniu zabawy uczniowie w radosnych nastrojach wrócili do domu. A dla tych, którzy nie zdążyli sobie powróżyć, należy powiedzieć: nic straconego! Kolejne andrzejki już za rok!

red. Agnieszka Wąchała i Paulina Bielin

Posted 8 grudnia 2017 by Natalia in category Uncategorized