grudzień 19

Konkurs czytelniczy „Znamy wiersze Jana Brzechwy” rozstrzygnięty!

20171215_095359_HDRW piątek 15 grudnia br. miał miejsce III etap konkursu czytelniczego dotyczącego twórczości Jana Brzechwy Jego celem było zachęcenie uczniów do czytelnictwa, zapoznanie ich z twórczością poety oraz rozbudzenie wyobraźni i kreatywności najmłodszych naszych uczniów z klas I-III.
Po obejrzeniu prezentacji nt. twórczości autora wśród wiernych kibiców – drużyny reprezentujące poszczególne klasy – zmagały się z różnorodnymi konkurencjami: odpowiadały na trudne pytania quizowe, rozwiązywały krzyżówki, wykonywały obliczenia matematyczne. Pomimo presji, uczniowie sprawili się na medal!

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja nauczycielska złożona z wychowawców klasy III b p. G. Dawiec, kl. I p. K. Kolawy oraz p. P. Bielin. Mam nadzieję, że zdrowa i emocjonująca rywalizacja, połączona z zabawą, przyniesie owoce w postaci pobudzenia wyobraźni i wzrostu czytelnictwa wśród uczniów w przyszłości.

Zwycięzcy:

W kategorii rywalizacji między klasowej – „Turniej wiedzy ze znajomości życia i twórczości Jana Brzechwy”:

1 miejsce kl. II
2 miejsce kl. I
3 miejsce kl. III a
4 miejsce kl. III b

W kategorii konkurs plastyczny – „Ulubiony bohater z wiersza Jana Brzechwy”

5 równorzędnych miejsc pierwszych:

Anna Dawiec
Martyna Kuczaj