grudzień 23

Wigilia

??????????Święta Bożego Narodzenia to czas szczególnie ważny dla polskich rodzin, które świętując narodziny Chrystusa, stają się sobie bardziej bliscy niż w zwykłe dni. Świecąca choinka, sianko na stole wigilijnym czekające na Dzieciątko Jezus wzbogacają chwile, które jednoczą wszystkich. Nasza szkolna rodzina także gromadzi się co roku, by wspólnie przeżywać tajemnicę narodzin Zbawiciela.

Tegoroczna wigilia odbyła się 21.12, integrując uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Tradycyjnie najpierw nastąpiło łamanie się opłatkiem, później obiad a na końcu śpiewanie kolęd, które poprowadzili uczniowie należący do zespołu Śwarni Lubomiyrzanie. Zaprezentowali znane kolędy, które widownia śpiewała razem z nimi. Przedstawili także nowe pastorałki, które zachwyciły słuchających. Szczególnie przypadła im do gustu kolęda Mario, czy już wiesz, którą wykonali w języku polskim i angielskim. Zarówno śpiewający jak i instrumentaliści (Magdalena Kapłoniak, Julia Ogiela, Patrycja Zasadni, Aleksandra Kowalczyk,Milena Kuczaj, Aleksandra Szczepaniak, Kacper Wąchała, Martyna Wojciarczyk, Paweł Baran, Kamil Kowalczyk) spisali się na medal. Pani Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek pochwaliła uczniów za wspaniały występ, co bardzo ich ucieszyło, ponieważ włożyli wiele pracy w przygotowanie oprawy muzycznej. Na koniec złożyła wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Atmosfera ciepła i życzliwości wypełniła każdy kąt szkoły dając przedsmak zbliżających się świąt.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 23 grudnia 2017 by Natalia in category Uncategorized