styczeń 29

Sukcesy PASTERZY Z GWIAZDĄ ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu

IMG_8755Chodzenie po kolędzie to ważny element naszej tożsamości kulturowej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Kultywując bożonarodzeniowe tradycje zagórzańskie, co roku w naszej szkole przygotowywani są kolędnicy, którzy reprezentują naszą lubomierską Jedynkę. Tegoroczna grupa kolędnicza „PASTERZE Z GWIAZDĄ”, w składzie: Baran P., Palac M., Kapłoniak M. i M., Wąchała K. i K., Adamczyk K., Zapała K., Babuśka M., Kowalczyk P. i K., Wojtyczka P., zaprezentowała się wspaniale, zdobywając miejsca na podium.

Pierwszym konkursem, który przyniósł im zwycięstwo, jako jedynym z gminy, były XVI Przesłuchania Grup Kolędniczych Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna będące kontynuacją Gminnych Przeglądów Kolędniczych, które odbyły się 9 stycznia 2018 r. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce.

Następnie kolędnicy pokazali swoje wspaniałe umiejętności 20. stycznia podczas XIX Powiatowego Przeglądu Kolędniczego „Zagrojcie ta Turoniowi” w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej. Znowu się udało! Otrzymali II miejsce i zostali zakwalifikowani na Ogólnopolskie Pastuszkowe Kolędowanie do Podegrodzia, gdzie pomimo problemów zdrowotnych, wystąpili w sobotę 27. stycznia, dając z siebie wszystko. I tym razem nie zawiedli! Zajęli II miejsce! Cieszymy się bardzo, ponieważ konkurencja była duża, a poziom występów wysoki.

Dziękujemy Kubie Kuczajowi, uczniowi SP Nr 2 w Lubomierzu, który wspomógł nasze kolędowanie grą na skrzypcach i pięknym śpiewem. Słowa wdzięczności kierujemy także do rodziców, którzy są chętni do współpracy i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tych działaniach, niosąc pomocną dłoń. Podziękowania składamy także P. Ewie Drabik, która była z nami w Kasince oraz P. Annie Babuśce, która wspomogła nas podczas wyjazdów do Olszówki i Podegrodzia. Pani Dyrektor Jadwidze Baran-Stożek dziękujemy za wsparcie emocjonalne i finansowe, dzięki którym można było zakupić upominki dla kolędników.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności, odwagi scenicznej i zacięcia góralskiego. I tak jak zapowiedzieliście na końcu występu: „Z Bogom łostojcie i na drugi rok na nos tu cekojcie”, czekamy na was w przyszłym roku!

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 29 stycznia 2018 by Natalia in category Uncategorized