marzec 7

„Tworzyć teatr” – warsztaty teatralne dla klas III

???????????????????????????????„Tworzyć teatr” to warsztaty w ramach teatralnego edukowania na których uczniowie mają możliwość poznania żmudnej pracy: aktora nad rolą oraz reżysera nad tworzeniem spektaklu. 5 marca 2018 r. w SP nr 1 w Lubomierzu uczniowie na dwudniowym spotkaniu z p. Arturem Zajtem aktorem Teatru „Łątka” z Łodzi mogli spróbować swoich „aktorskich i reżyserskich” sił w przedstawieniu „Urodziny Kłapouchego”. Tematem pierwszego dnia spotkania była ”Praca aktora nad sobą”. W tym dniu uczniowie pod kierunkiem p. Artura uczestniczyli w ćwiczeniach fizycznych uświadamiających własne ciało, ćwiczeniach dykcyjnych usprawniających narządy mowy, ćwiczeniach impostacyjnych uświadamiających ciało jako głośnik i wzmacniacz głosu. Drugi dzień to tematyka związana z „Pracą aktora na scenie” oraz prace związane z: przygotowaniem sceny, próbami sytuacyjnymi, próbami muzycznymi, próbami generalnymi oraz premierą scen i tworzeniem nagrania.

Premierę obejrzeli uczniowie klasy I, którzy nagrodzili występ aktorów gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników biblioteki oraz zobowiązali się do systematycznych odwiedzin w wypożyczalni.

red. Grażyna Dawiec, Grażyna Kołodziejczyk

Posted 7 marca 2018 by Natalia in category Uncategorized