kwiecień 3

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”

??????????Nieodłącznym symbolem Świąt Wielkanocnych są dekorowane na różne sposoby jajka – pisanki, kraszanki, wydmuszki. Tradycją stało się barwienie, ozdabianie, malowanie jajek. Dlatego też zachęcając do wykonywania tradycyjnych ozdób, a także inspirując do poszukiwania nowych sposobów ozdabiania tych wielkanocnych symboli, świetlica szkolna zorganizowała konkurs świąteczny – „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”. Do walki o podium stanęło 31 uczniów, którzy różnorodnymi technikami plastycznymi wykonało przestrzenną formę jaja wielkanocnego. Przez tydzień wszystkie prace cieszyły nasze oczy przy wejściu do Szkoły, a naprawdę było na co popatrzeć. Feeria barw oraz różnorodność pomysłów na dekoracje stawiło jury przed nie lada wyzwaniem podczas oceny wszystkich dzieł. Dlatego też nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: klasy 0 – III oraz klasy IV – VII. Dodatkowo w poniedziałek (26.03.) każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego faworyta i wspomóc go w walce o Specjalną Nagrodę Publiczności. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w środę, a nagrody rzeczowe trafiły do wyróżnionych uczniów:

Kl. 0 – III:
Miejsce I – Oskar Cebula, kl. I
Miejsce II – Ewelina Wojtyczka, kl. III
Miejsce III – Anna Dawiec, kl. I

Kl. IV – VII:
Miejsce I – Martyna Wojtyczka, kl. V
Miejsce II – Patrycja Zasadni, kl. VII
Miejsce III – Magdalena Kapłoniak, kl. VII

Specjalna Nagroda Publiczności:
Wiktoria Kuczaj – kl. II

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

red. Paulina Bielin

Posted 3 kwietnia 2018 by Natalia in category Uncategorized