Kwiecień 27

Dzień Ziemi

???????????????????????????????W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano szereg działań promujących zdrowy i ekologiczny styl bycia. W trosce o Matkę Ziemię 17 kwietnia 2018 roku zorganizowana została akcja „Sprzątamy najbliższe okolice”. Podczas tej inicjatywy zebrano śmieci, dzięki czemu nasze środowisko stało się czystsze.Podczas wystawy „Chrońmy nasza Ziemię” zostały zaprezentowane plakaty wykonane przez uczniów klas szóstych. Prace zachęcały do ekologicznego sposobu życia i przekonywały, że przyszłość Ziemi znajduje się w naszych rękach. Kolejną inicjatywą promującą ekologiczny styl życia był konkurs „Zdrowy przysmak”. Zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowego i jednocześnie smacznego przysmaku. Komisja oceniała wartość odżywczą, walory smakowe oraz estetykę podania posiłku.  Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością. Dzieci przygotowały koktajle dietetyczne, sałatki owocowe i wiele innych zdrowych  przysmaków. Wybranie pierwszego miejsca było nie lada zadaniem dla pań wchodzących w skład komisji. Główną nagrodą, o którą walczyli uczniowie, była „złota karta”, uprawniająca tego, kto ją posiada, do zwolnienia z pytania lub niezapowiedzianej kartkówki.

Zdrowy tryb życia to także dbałość o tężyznę fizyczną. W związku z tym nie zabrakło także ćwiczeń fizycznych. Zaproszona do naszej szkoły profesjonalna instruktorka fitness, która jest jednocześnie dietetykiem, poprowadziła pokazowe zajęcia. Cieszyły się one wśród młodzieży ogromnym powodzeniem. Wszyscy ćwiczyliśmy z wielkim zapałem. Po wyczerpujących ćwiczeniach uczennice klasy siódmej, Patrycja Zasadni i Maria Ślusarczyk, przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów prelekcje w oparciu o prezentację zatytułowaną „Zdrowe żywienie”. Prelekcja była bardzo ciekawa i bogata w liczne ciekawostki tematyczne. Ten ciekawy i wspaniały dzień zakończył się wręczeniem nagród. Najważniejszą jednak nagrodą jest wiedza, jaką uczestnicy zdobyli. Dzięki promowaniu przez naszą szkołę zdrowego stylu życia uczniowie świadomi są jak ważny jest to temat w życiu każdego człowieka. Mogą lepiej zadbać o swoje zdrowie, dzięki temu być pełni energii i efektywniej się uczyć.

red. Anna Niżnik

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 kwietnia 2018 by Natalia in category Uncategorized