Maj 13

Warsztaty jeździeckie

??????????Dnia 23 kwietnia 2018r. uczniowie klas: IV, V, VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu uczestniczyli w wycieczce do Klubu Jeździeckiego w Mszanie Górnej . Celem tego wyjazdu były warsztaty „Jeździectwo sportem na całe życie” W ramach zajęć dzieci zobaczyły stajnie, boksy, zagrody   i pastwiska oraz dowiedziały się ciekawostek na temat koni. Jakiej są maści, co jedzą i jakie są ich przysmaki. Jak nazywają się poszczególne części uprzęży. Jednak to część praktyczna okazała się największą atrakcją. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorek chętnie czyścili konie to znaczy szczotkowali i czesali je, czyścili im kopyta.Czynności te są niezbędne aby przygotować konie do jazdy pod siodło. Dzieci głaskały, dotykały i karmiły konie świeżą trawą. Towarzyszyło temu dużo radości ze strony dzieci i czworonogów. Największą atrakcją tego wyjazdu była przejażdżka na koniu.   Każde dziecko miało okazję znaleźć się na końskim grzbiecie, a wiele z nich pragnęło przejechać się po raz kolejny. Po atrakcjach w stajni i na placu nadszedł czas na odpoczynek przy ognisku i kiełbaskach oraz zabawę na świeżym powietrzu. Pełni wrażeń i zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Sławeckiemu za zaproszenie i możliwość przyjazdu do Klubu Jeździeckiego, paniom instruktorkom: Angelice Zapale i Marii Cesyk za oprowadzenie naszych dzieci po obiekcie i jazdę na koniach, oraz pracownikom, którzy przygotowali ognisko.

red. Józefa Nachman

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 13 maja 2018 by Natalia in category Uncategorized