maj 23

Wizyta higienistki szkolnej w oddziałach przedszkolnych

20180517_10170918 maja w przedszkolu gościliśmy panią higienistkę dentystyczną wraz z higienistką szkolną. Higienistka dentystyczna chętnie zaprezentowała nam prawidłowy sposób czyszczenia zębów i udzielała odpowiedzi na wszystkie pytania związane z higieną jamy ustnej.

Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Dzieci dowiedziały się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Higienistka zwróciła też uwagę na to co należy robić, aby ząbki były zdrowe. Zachęciła również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi poprzez kontrolę wszystkim ząbków.  Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza się ząbki i zaprezentowała wszystkie te narzędzia, które dzieci mogły dotknąć.

Gdy przedszkolaki zapoznały się już z narzędziami dentystycznymi i sposobem mycia ząbków udały się wraz z higienistką szkolną do łazienki aby umyć ząbki. Pani higienistka czuwała nad tym aby wszystkie dzieci prawidłowo je myły.

red.  Agnieszka Wąchała

Posted 23 maja 2018 by Natalia in category Uncategorized