maj 23

II Edycja konkursu „Góralskie cytanie”

IMG_951417 maja w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce odbył się etap miejsko  – gminny Konkursu Czytelniczo – Plastycznego II „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Ziemi Zagórzańskiej.

Cele Konkursu: kształcenie ku wartościom konstytuującym kulturowe dziedzictwo regionalne i narodowe, przeciwdziałanie procesowi zanikania więzi międzypokoleniowej oraz stereotypizacji kultury ludowej, kształtowanie nawyków czytelniczych i świadomego odbiorcy literatury regionalnej, kultywowanie gwary zagórzańskiej, wsparcie edukacji polonistycznej uczniów w zakresie pracy z tekstem oraz czytania ze zrozumieniem, rozbudzanie wyobraźni i ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowane literaturą regionalną, zachęcanie uczniów do twórczych poszukiwań poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi artystycznej.

Naszą szkołę w konkursie plastycznym reprezentowały prace wykonane przez uczniów: Wiktorię Kuczaj- kl. II, Aleksandrę Wątor-kl. II oraz Emilię Natanek-kl. II (kat. Kl. I-III), a także Martynę Wojciarczyk-kl. VI, Kamila Koalczyka-kl.VI i Julię Ogielę-kl. VII (kat. Kl. IV-VII). Do etapuwojewódzkiego zakwalifikowały się ilustracjeEmilki Natanek i Julki Ogieli.

W części czytelniczej brało udział po dwóch uczniów z każdej kategorii wiekowej- uczniowie z kl. III-Ewelina Wojtyczka i Maciej Kapłoniak oraz z klasy VI- Paweł Baran i Kamil Kowalczyk, który wraz z Maćkiem otrzymał Bilet do finału, który odbędzie się na 25.05.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej

Gratulujemy zwycięzcom! Powodzenia finale!

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 23 maja 2018 by Natalia in category Uncategorized