Czerwiec 5

Dzień Rodziny w naszej szkole

???????????????????????????????1 czerwca to zdecydowanie jeden z najbardziej lubianych dni w ciągu roku, wyczekiwany nie tylko przez najmłodszych, ale też i tych starszych, którzy chociaż raz w roku chcą poczuć się znowu jak dziecko. W naszej szkole tego dnia świętowaliśmy nie tylko Dzień Dziecka, ale tradycyjnie już – Dzień Rodziny. Sala gimnastyczna o godz. 9:00 zapełniła się prawie po brzegi uśmiechniętymi dziećmi, rodzicami i dziadkami oraz zaproszonymi gośćmi. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała p. Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek, która po krótce opowiedziała, jakie atrakcje zostały przygotowane w tym szczególnym dniu. A było ich co nie miara. Na początek dziewczęta z grupy cheerleaderek zaprezentowały w dynamicznym utworze  swoje taneczne umiejętności. Trzeba przyznać, że wykonywane przez nie akrobacje nie wyglądały na łatwe.  Następnie na parkiecie zobaczyliśmy naszych małych tancerzy, czyli przedstawicieli grupy przedszkolaków. Ich wersja rock and rolla porwała całą publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Po tych występach na scenie pojawiła się p. Józefa Nachman, która podsumowała trwające od dwóch tygodni Dni Sportu oraz wręczyła dyplomy i nagrody dla najlepszych sportowców oraz najlepszych klas w naszej szkole.  Kiedy już wszystko było wiadome, Pani Dyrektor zaprosiła dzieci na czekającą niespodziankę – mini plac zabaw. Na wszystkich czekało wiele atrakcji i rozrywek, ekipa animatorów, goszczących w tym dniu w naszej szkole, organizowała dzieciom czas. Zapewniono  m.in. dmuchane zjeżdżalnie, watę cukrową, pokaz wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy, zwierzątka z baloników, a nawet wizytę… MINIONKA, z którą każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci świetnie bawiły się z kolorową chustą, która wyznaczała kolejne zadania do wykonania. Jednym z nich było zrobienie mumii egipskich z koleżanek i kolegów, do czego wykorzystano papier toaletowy. Następnie rozgorzała bitwa na papierowe kulki. O małe co nieco oraz zimne napoje dbały panie z kuchni, a dla ochłody można było zjeść nawet przepyszne lody. W tym czasie na zaproszonych gości oraz rodziców i dziadków czekał również słodki poczęstunek, aby niczego nie brakło w tym wyjątkowym dniu. Warto dodać, że zabawa była wyśmienita dla wszystkich zgromadzonych, a zachwyt wymalowany na twarzach przybyłych, był widokiem bezcennym.

Wielkie podziękowania należy skierować do sponsorów, bez których nie czekałyby na nas te wszystkie atrakcje. Byli nimi: Dyrektor Jadwigę Baran – Stożek, Proboszcz tutejszej parafii o. Piotr Głód, jak również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów z Lubomierza oraz Szkolne Koło Wolontariatu, które w ten sposób pragnęło wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy działają i aktywnie wspierają wolontariat w naszej szkole.
Uśmiechy i radosne okrzyki wszystkich zebranych dzieci potwierdziły, że ten dzień był dla nich wyjątkowy.

red. Paulina Bielin

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 5 czerwca 2018 by Natalia in category Uncategorized