Czerwiec 27

Wycieczka do Wrocławia

20180612_080415Celem wycieczki było poznawanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowo – przyrodniczego Wrocławia i okolic. Wycieczka trwała trzy dni – był to 11,12 i 13 czerwca 2018r. W wycieczce uczestniczyli uczniowie trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu i Szkoły Podstawowej w Olszówce. Pierwszego dnia dzieci zwiedzały Wrocławską Starówkę z gotyckim Ratuszem, Ostrów Tumski, Bramę Kluski, Pałac Arcybiskupi i Most Tumski. Rozwijały zainteresowania przyrodnicze podczas spaceru po Ogrodzie Japońskim. Podziwiały panoramę miasta z 50 piętra wieżowca Sky Tower. Drugiego dnia oglądały Panoramę Racławicką przepiękne dzieło gry świateł i wielowymiarowości namalowane między innymi prze Jana Stykę i pięciu innych malarzy. Obraz ma 114m długości i 15 m wysokości. Wszyscy byli pod jego wielkim wrażeniem.  Następnie dzieci poszerzały wiedzę przyrodniczą w ZOO i Afrykarium. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Po południu byliśmy już w Kłodzku. Uczniowie mogli podziwiać piękny gotycki most św. Jana i Twierdzę, w której spędzili niezapomniane chwile maszerując tunelami. Trzeciego dnia spacerowaliśmy po mieście Kudawa – Zdrój. W pijalni wód poczuliśmy klimat uzdrowiska, a chodząc alejkami parku zdrojowego czuliśmy się jak w domu – świeże powietrze, drzewa, krzewy. Tylko fontanny i palmy świadczyły o tym, że do Lubomierza mamy jeszcze 370 km. Był to dzień powrotu. Droga mijała szybko i przyjemnie, gdyż tematów do rozmów nie brakowało. Uczniowie dzielili się swoimi przeżyciami, wrażeniami. Można powiedzieć, że przyjemnie i pożytecznie spędziliśmy czas w pięknym mieście Wrocławiu i jego okolicach.

red. Józefa Nachman

Galeria zdjęć

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 czerwca 2018 by Natalia in category Uncategorized