październik 17

Październik – miesiącem bibliotek szkolnych

Buecher-colouredW ramach akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom” zapraszamy do udziału w  projekcie  „Miesiąc z baśniami braci Grimm”, którego celem jest rozwijanie kultury czytelniczej oraz poznanie mało znanych utworów baśniowych. Po zakończeniu  drugiego etapu nastąpi  podsumowanie działań oraz komisyjne przyznanie nagród  w dwóch kategoriach: indywidualnej i klasowej. Dodatkowo nagrodzone prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz w szkolnej gazetce. Komisja oceni: zaangażowanie całej klasy oraz poszczególnych uczniów,  prawidłową  realizację   zadania konkursowego  oraz pomysłowość i oryginalność jego wykonania.

Pierwszy etap: wychowawcy na  dowolnych zajęciach  umożliwiają uczniom poznanie wybranych dla poszczególnych klas  baśni  (czytają głośno uczniowie, w klasach młodszych mogą pomóc wychowawcy).

kl. I  – III  –  Złota gęś.
Kl. IV  – VI – O dzielnym krawczyku.
Kl. VII – VIII – Bajka o dwóch braciach.

Termin  do 12 października 2018 br.

Szczegóły drugiego etapu wkrótce!

BIBLIOTEKARZE


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 17 października 2018 by Natalia in category Uncategorized