październik 23

Szkolne Przygody Słodziaków

20181008_112709_HDRCzytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, został ogłoszony konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – III naszej szkoły ilustrując poznane przygody pluszowych bohaterów, wymyślając własne historie oraz pisząc komiksy. W dniu 10.10.2018 r. w szkole odbyły się również obchody Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III spotkali się z pracownikami GPN, którzy zapoznali ich z fragmentem książki o Gangu Słodziaków pt.: „Ryś Rysio”. Zaproszeni na spotkanie leśnicy wtajemniczyli również uczniów w tajniki swojej pracy oraz zapoznali ich z licznymi ciekawostkami o zwierzętach z terenu Gorczańskiego Parku Narodowego. Największym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące życia rysiów i wilków. Wszystkie przygotowane prace zostały wysłane do biura konkursowego, ogłoszenie listy zwycięzców już wkrótce!

red. Grażyna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 23 października 2018 by Natalia in category Uncategorized