Październik 30

Świetlicowa Rodzinka z życzeniami w Domu Seniora „Pod Jaworzynką”

IMG_3762Jak co roku w październiku na całym świecie obchodzone jest święto, o którym niestety już wielu z nas nie pamięta. Mowa tutaj o Międzynarodowym Dniu Seniora. Wielu z nas zapomniało, ale nie młodzież ucząca się w naszej szkole. Z tego też powodu uczniowie należący do grupy świetlicowej rodzinki udali się z życzeniami do pobliskiego Domu Seniora „Pod Jaworzynką”. Pragnąc w tym szczególnym dniu dać innym coś od siebie,  przygotowali na ten dzień szczególny występ słowno – muzyczny, który zaprezentowali przed mieszkańcami. Mimo że grupa uczniów nie była liczna, dała z siebie wszystko tak podczas recytacji, jak i podczas wykonywania przygotowanych piosenek. Radość w oczach pensjonariuszy utwierdziła wszystkich występujących w tym, że to, co dla nas wydaje się czymś niewielkim, dla kogoś innego może znaczyć bardzo dużo. Po zakończonym występie wszyscy uczniowie wręczyli pensjonariuszom piękne róże, a jedna z mieszkanek serdecznie podziękowała za odwiedziny oraz życzenia.

Dzięki uprzejmości pani Grażyny Dawiec, dyrektor Domu Seniora, na każdego czekał słodki poczęstunek. Ale to nie był koniec niespodzianek oraz czasu spędzonego z seniorami. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pani Marysia, która nas powitała i po występie podziękowała naszej grupie, przeczytała dla nas fragment książki pt. „Kamienie na szaniec”. Oprócz tego podzieliła się z nami różnymi historiami związanymi z okresem wojny i okupacji, a także tymi dotyczącymi  swojego dzieciństwa, przypadającego na okres wojenny oraz o wielu trudnych do uwierzenia wydarzeniach z tamtego czasu. Jej opowieść wzbogaciły także informacje związane z Mszaną Dolną oraz miejscami pamięci znajdującymi się w tym mieście. O wspomnieniach swoich najbliższych z okresu wojennego chętnie opowiedziała również pani Grażyna Dawiec i pani Grażyna Kołodziejczyk, a na sam koniec poznaliśmy także historiępowstania Domu Seniora.

Po miło spędzonym czasie wśród pensjonariuszy, przyszedł jednak moment pożegnania. Cieszymy się, że mogliśmy swoim występem uczcić Dzień Seniora oraz pokazać, jak ważna jest pamięć o tych, którzy potrzebują opieki, troski, a nawet zwykłej uwagi i dobrego słowa. Jadąc tam nie przypuszczaliśmy, że sprawimy tak ogromną radość pensjonariuszom i wniesiemy w ich monotonię dnia codziennego choć odrobinę słońca i radości.

red. Paulina Bielin

 Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 30 października 2018 by Natalia in category Uncategorized