listopad 12

Wycieczka do Krakowa „Kupiecki Kraków”

img-20181108-wa0009Uczniowie klas III – VII, uczestnicy projektu „Szkoła marzeń” 7 listopada 2018 r. wzięli udział w wycieczce do Krakowa szlakiem krakowskich kupców. Pierwszym etapem realizacji projektu były mini-warsztaty muzealne na ekspozycji numizmatycznej w Muzeum E. Hutten-Czapskiego Oddziału Muzeum Narodowego. Pozwoliły one na zapoznanie się uczniów z eksponatami oraz na utrwalenie i rozszerzenie ich wiedzy z zakresu matematyki i historii. W dalszej kolejności odbyły się zajęcia terenowe w obrębie Starego Miasta i Kleparza prowadzone w oparciu o metodę doświadczenia poszukującego – dającego możliwość odkrywania tajemnic dawnego kupiectwa. Ich zakres obejmował zagadnienia ujęte w podstawie programowej wielu przedmiotów, a zwłaszcza: matematyki, historii, geografii, j. polskiego, edukacji europejskiej i wiedzy o społeczeństwie/preorientacji zawodowej. Zadowoleni z zajęć, ale jednak zmęczeni „matematycznymi łamigłówkami” uczniowie odwiedzili na zakończenie Mc Donalda, a następnie wrócili do domu.

red. Krystyna Kolawa, Grażyna Kołodziejczyk

Posted 12 listopada 2018 by Natalia in category Uncategorized