Listopad 14

Dla Niepodległej

???Taka szczególna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jak w tym roku, zdarza się raz na 100 lat. Dlatego w jej obchody włączyło się wielu uczniów naszej szkoły poprzez przygotowanie uroczystej akademii, śpiew pieśni patriotycznych oraz udział w konkursach. Jednym z nich był międzyszkolny konkurs historyczny pt. „Wolna i Niepodległa – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” zorganizowany przez Gminę Mszna Dolna, Gminę Niedźwiedź oraz Miasto Mszana Dolna w ramach Zagórzańskich Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wzięło w nim udział 16 drużyn, a naszą szkołę reprezentowali : Piotr Kaim i Paweł Baran. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą z zakresu gospodarki, polityki oraz kultury dwudziestolecia międzywojennego. Do sukcesu zabrakło im trochę szczęścia, które wielokrotnie pomagało uczestnikom, ponieważ pytania były zróżnicowane- od bardzo łatwych – do bardzo trudnych. Teraz uczniowie czekają na wycieczkę do Krakowa, która jest nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu.

red. Dorota Węgielska

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 listopada 2018 by Natalia in category Uncategorized