Listopad 23

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

IMG_0565W dniu 20 listopada 2018r. uczniowie kl. I-III oraz kilkoro z kl. V wraz z opiekunami wybrali się na niezwykłą podziemną lekcję do Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie nigdy nie byli w takim miejscu, więc tym bardziej z zaciekawieniem czekali na przygodę, która rozpoczęła się od zjazdu pod ziemię. Tam cofnęliśmy się w czasie, by wczuć się w rolę górników, którzy w średniowieczu wydobywali sól.  Wspaniałe pokazy multimedialne, trójwymiarowe postaci spowodowały, że uczestnicy chłonęli wiedzę o różnych aspektach związanych z pracą w kopalni. Dużą atrakcją był przejazd podziemnym pociągiem, który pędził w korytarzach kopalni. Byliśmy także w kaplicy św. Kingi i spotkaliśmy się ze Skarbnikiem, który jest dobrym duchem kopalni. Aby wejść do jego siedziby uczniowie powiedzieli wiersz, którego nauczyły ich panie przewodniczki. Skarbnik opowiedział uczniom o swojej pracy i zadawał pytania, na które wspaniale odpowiadali nasi uczniowie. Zostali pochwaleni przez prowadzącego i panie przewodniczki za wzorowe zachowanie i zdobytą wiedzę, co bardzo ucieszyło opiekunki grupy. Na koniec wręczył wszystkim woreczki z solą. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był pobyt w największej z komór-komorze Ważyn, gdzie znajduje się restauracja, sklep z pamiątkami, boisko sportowe i plac zabaw. Tam odpoczęliśmy, posililiśmy się i zagraliśmy w piłkę.

Podziemna przygoda w solnych korytarzach dostarczyła nam niezrównanych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci…

red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 23 listopada 2018 by Natalia in category Uncategorized