Grudzień 16

Wycieczka do Krakowa – 13.12.2018

received_929234133935271To był niesamowity dzień! Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, wybraliśmy się na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, a może nawet w Europie. Kraków warto odwiedzać o każdej porze roku, bo jest to miejsce, które zawsze przyciąga niezwykłą atmosferą, natomiast w okresie przedświątecznym można się tam poczuć dosłownie jak w bajce. Miedzy innymi dlatego właśnie wybraliśmy się do Krakowa w tym niepowtarzalnym czasie. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili tego dnia krakowski rynek, który dosłownie tonie w zapachu świątecznych drzewek, wanilii i cynamonu. Razem z dziećmi z klasy piątej oraz z zerówki modliliśmy się w Kościele Mariackim i uraczyliśmy się pyszną herbatą w eleganckiej kawiarni. Nie mogło również zabraknąć spaceru po Sukiennicach oraz zakupów na świątecznych straganach. Wszyscy wspólnie podziwialiśmy także ogromną choinkę ozdobioną stekami niebieskich bombek i różnokolorowych światełek.

Główna atrakcją wyjazdu był jednak spektakl „Cudowna lampa Aladyna” w Teatrze Groteska, do którego dzielnie maszerowaliśmy pieszo, nie zwracając uwagi na zimno i inne niedogodności atmosferyczne. Groteska jest jednym z najbardziej popularnych krakowskich teatrów, a po jej repertuarze należy spodziewać się najwyższego poziomu. I dokładnie to otrzymaliśmy podczas naszego pobytu w murach tego niezwykłego miejsca. Przedstawienie zachwyciło nas wszystkich profesjonalną grą aktorską oraz niesamowitymi efektami świetlnymi, kolorystycznymi i muzycznymi. Z czystym sercem polecamy ten spektakl każdemu, komu bliskie jest obcowanie z kulturalną rozrywką na wysokim poziomie. Nasi uczniowie odebrali projekcję z niezwykłą wrażliwością i mądrością. Doskonale zrozumieli przekaz sztuki i byli nią szczerze oczarowani.

W drodze powrotnej nie mogło oczywiście zabraknąć przystanku w restauracji McDonald, gdzie wszyscy się solidnie posililiśmy dzieląc się jednocześnie wrażeniami z wycieczki.

Podsumowując, pragnę dodać, że uczniowie naszej szkoły podczas całego wyjazdu zachowywali się w sposób bardzo odpowiedzialny i rozsądny. W trosce o własne bezpieczeństwo byli przez cały czas posłuszni nauczycielkom opiekującym się grupą i prezentowali dużą kulturę osobistą dzięki czemu wszyscy spędziliśmy niezwykle sympatyczny, kształcący i interesujący dzień.

                                                                               red. Katarzyna Aksamit

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 16 grudnia 2018 by Natalia in category Uncategorized