Grudzień 27

„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie…”

??????????„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata
I wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, Zawsze, kiedy rozpoznajesz, w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest Twoja słabość, zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!…”

Matka Teresa z Kalkuty

Na początku spotkania wigilijnego w dniu 20.12.2018r.  został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny organizowany przez świetlice szkolną. Uczniowie biorący udział zostali nagrodzeni słodkościami a wyróżnione osoby dostały nagrody książkowe

I miejsce Hubert  Malarz
II miejsce Jakub Ogiela
III miejsce Agata Kaim

„Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się  bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół. Z  Bożym  Narodzeniem wiąże się szereg pięknych zwyczajów, które wpisane są nie tylko w polską tradycje ale i poezję”.  Takimi słowami rozpoczął akademię szkolną prowadzący Kacper Adamczyk .  Powitał gości:  p. dyrektor Jadwigę Baran-Stożek,  nauczycieli, pracowników administracji, rodziców oraz uczniów. Następnie zaprosił wszystkich do wysłuchania poezji  i wspólnego  śpiewania kolęd, które wprowadzają nastrój tych wspaniałych świąt.

Uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Franczyk i p. Katarzyny Wojtyczki  zaprezentowali swój talent recytatorski i  muzyczny. Gdy zakończył się wspólny śpiew całej społeczności szkolnej  p. Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek zabrała głos, podziękowała wspaniałym aktorom i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

red. Katarzyna Franczyk

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 grudnia 2018 by Natalia in category Uncategorized