Styczeń 26

SUKCESY KOLĘDNIKÓW Z TURONIEM ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. ŚW. JÓZEFA W LUBOMIERZU

IMG_0836Od ponad 14-stu lat, każdego roku, uczniowie naszej szkoły reprezentują lubomierską Jedynkę podczas przeglądów kolędniczych, dbając o zachowanie tradycji i tożsamości zagórzańskiej. Tegoroczna grupa kolędnicza również może poszczycić się sukcesami. Ponieważ w tamtym roku podczas XVI Przesłuchań Grup Kolędniczych Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna nasi „PASTERZE Z GWIAZDĄ” zajęli I miejsce, w tym roku zobligowani regulaminem, który nakazywał przedstawienie innego występu laureatom, zdecydowaliśmy pokazać KOLEDNIKÓW Z TURONIEM.

I tym razem chłopcy: Paweł Baran, Karol Zapała, Marin Babuśka, Mateusz Palac, Karol Wąchała, Kacper Wąchała, Kamil Kowalczyk, Hubert Malarz, Maciek Kapłoniak i Przemek Wojtyczka, stanęli na wysokości zadania, zajmując I miejsce w XVI Przesłuchaniach Grup Kolędniczych Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna, które odbyły się 3 stycznia 2019r. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce.

Następnie kolędnicy pokazali swoje wspaniałe umiejętności 20. stycznia podczas XX Powiatowego Przeglądu Kolędniczego „Zagrojcie ta Turoniowi” w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, gdzie uplasowali się na II miejscu. Ponadto otrzymali pozaregulaminową nagrodę w postaci pucharu ufundowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Lubomierz (woj. dolnośląskie).

Dziękuję rodzicom, którzy są chętni do współpracy i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tych działaniach, niejednokrotnie pomagając przy gromadzeniu rekwizytów oraz przywożąc uczniów na próby i występy.

Podziękowania składamy także P. Annie Babuśce, która była z nami w Olszówce, P. Grażynie Kołodziejczyk za obecność w Mszanie Górnej, a także uczennicy Magdalenie Kapłoniak, która towarzyszyła nam podczas obu przeglądów.

Jesteśmy wdzięczni także Pani Dyrektor Jadwidze Baran-Stożek za dobre słowo, doping oraz wsparcie emocjonalne.

Rok szybko minie i znowu będziemy przygotowywać tradycyjne, zagórzańskie kolędowanie…

red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć

 

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 26 stycznia 2019 by Natalia in category Uncategorized