Luty 4

Integracyjne „spotkanie z kolędą” oraz Dzień Babci i Dziadka

??????????30 stycznia był dniem niezwykłym, nie tylko dla dzieci naszej społeczności szkolnej, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości, między innymi babć i dziadków. Zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Jadwiga Baran-Stożek i zaprosiła publiczność na Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Tam dziecię na nos cekało” oraz wspólne kolędowanie. Dzieci naszej szkoły wraz z rodzicami i dziadkami stworzyli na scenie wielką góralską rodzinę, która czekała na przyjście Jezusa. Trzy pokolenia na scenie wykazały się świetną grą aktorską, którą mogli pochwalić się przed najbliższymi i społecznością swojej wsi. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ odbywało się w całości po góralsku. Jasełka przy wtórze kolęd, pastorałek oraz rozmów prowadzonych w gwarze górali podhalańskich, w obecności Maryi, Józefa, pasterzy i pasterek, aniołów, żyda, Heroda, śmierci a nawet diabłów, wprowadziły widzów w prawdziwy świąteczny nastrój. Aktorzy w starannie przygotowanych góralskich kostiumach przedstawili historię narodzin Jezusa na tle scenerii na której widniał malowniczy, zimowy krajobraz górski z góralskimi chatkami. Całość przedstawienia dopełniła orkiestra szkolna wraz chórem śpiewając kolędy i pastorałki. Na zakończenie juhasi złożyli wszystkim zebranym powinszowanie wraz z odśpiewaniem życzeń. Cała publiczność wynagrodziła wszystkich aktorów gromkimi brawami. Jak to zawsze bywa po występach dzieciaki pobiegły do swoich kochanych babć i dziadków aby obdarować ich laurką własnoręcznie wykonaną. Mamy nadzieję ,że uroczystość pozwoliła drogim gościom chociaż na chwilę zapomnieć o troskach codziennego dnia oraz była okazją do umocnienia więzi rodzinnych i miłego spędzenia popołudnia. Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie do naszej szkoły i życzymy jeszcze wielu wzruszeń, dumy ze swych kochanych wnucząt i samych pozytywnych chwil w życiu.

red. Renata Ogiela

Galeria zdjęć

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 4 lutego 2019 by Natalia in category Uncategorized