Marzec 6

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej – 01.03.2019 r.

IMG_1112Pasowanie na czytelnika to równie ważny dzień jak pasowanie na ucznia i otwiera przed pierwszoklasistami nową drogę. Z lekturą będą mogli, jeśli tylko zechcą, przenieść się w krainę świata bajek, baśni , ale też historii i przygody. Aby zachęcić uczniów do częstych spotkań z książką i odwiedzin w bibliotece uczniowie kl. II przedstawili inscenizację o tym co dzieje się z książkami, a właściwie bajkowymi bohaterami, gdy dzieci nie czytają. Okazało się, że znudzone brakiem zainteresowania   krasnoludki opuściły swe domki i zajmują się graniem na komputerach, a   Baba Jaga zmieniła się w poważną biznes women. Na szczęście wszystkiemu szybko zaradził Baj, który wezwał wróżkę Fantazję i z jej pomocą przywrócił porządek w bajkowej krainie.

Pierwszoklasiści z uwagą obejrzeli inscenizację i obiecali pamiętać o częstych odwiedzinach w bibliotece. Podziękowania należą się uczniom kl. II, którzy z zaangażowaniem wczuwali się w swe role oraz rodzicom, którzy zadbali o stroje dla młodych aktorów.

red. Krystyna Kolawa, Grażyna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 6 marca 2019 by Natalia in category Uncategorized