Marzec 10

„Młodzież Zapobiega Pożarom”- Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

turniej wiedzy pożarniczej1Jak otrzymujemy pianę chemiczną? Czym jest ciąg wsteczny płomieni? Czym różni się zapłon od zapalenia? Jakie elementy składają się na umundurowanie wyjściowe strażaka? – to wszystko i wiele innych rzeczy musieli wiedzieć uczestnicy gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Celem Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych. Uczestnicy przygotowując się do eliminacji zdobywają podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI: Piotr Kaleta i Przemysław Wojtyczka. Chłopcy uzyskali wysokie wyniki. Piotr Kaleta zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego. Życzymy mu dalszych sukcesów.

red. Ewa Drabik

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 10 marca 2019 by Natalia in category Uncategorized