Marzec 27

„Pytajcie i rozmawiajcie póki jeszcze czas” – kolejne spotkanie ze świadkiem historii w naszej szkole

DSCN522413 marca br. przyszedł czas na kolejne spotkanie ze świadkiem historii. Tym razem gościliśmy panią Zofię Zasadni. Podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z czasów dzieciństwa. Był to dla niej bardzo trudny okres. Ciągły strach, brak poczucia bezpieczeństwa, śmierć ojca. Pani Zofia opowiadała o biedzie i głodzie, którego doświadczali ludzie. Mówiła o niemieckim zakazie udzielania pomocy Żydom, który mimo grożącego niebezpieczeństwa był łamany przez Polaków, gdyż nie potrafili oni patrzyć na potrzebujących ludzi z obojętnością.

Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała codzienność w tych ciężkich czasach. Z zainteresowaniem słuchali o tym, jak organizowano nauczanie dzieci. Spotkaniu towarzyszyło wiele wzruszeń. Na koniec wyraziliśmy wdzięczność za podzielenie się z nami osobistymi przeżyciami. Pani Zofia otrzymała od uczniów kwiaty i dyplom,  po czym zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

red. Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 marca 2019 by Natalia in category Uncategorized