Maj 2

Wycieczka do Krakowa

20190424_144515W dniu 24 kwietnia z uczniami klas czwartych pojechaliśmy do parku rozrywki GoKidz w Krakowie. Wycieczka byłą formą nagrody dla dzieci z kółka przedmiotowego, które pracują w sposób bardzo zaangażowany i poświęcają swój wolny czas na czytanie, pisanie recenzji książek oraz promowanie czytelnictwa w swoim otoczeniu.

W parku rozrywki wszyscy bawiliśmy się doskonale. Pierwszą godzinę uczniowie spędzili na swobodnej zabawie wśród rozmaitych atrakcji takich jak trampoliny, zjeżdżalnie itp. Następnie mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach plastycznych prowadzonych przez profesjonalną animatorkę. Efekty tej pracy cały czas można podziwiać w naszej świetlicy szkolnej.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótki posiłek w restauracji McDonald, a także odwiedziliśmy Tezeusza, czyli największy w Polsce antykwariat, którego sklep stacjonarny i olbrzymi magazyn znajdują się w Lubniu. Podczas tej krótkiej wizyty nasi uczniowie mogli oglądać imponujące księgozbiory sprzed wielu lat, podziwiać białe kruki i prawdziwe skarby kolekcjonerskie, które kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Wszyscy zdobyliśmy cenną wiedzę z zakresu księgarstwa, bibliotekarstwa, klasyfikacji oraz katalogowania tekstów i oczywiście opuściliśmy to niezwykłe miejsce z książkowymi nabytkami.

Wycieczka okazała się inicjatywą niezwykle udaną, pożyteczną i kształcącą. Uczniowie cały czas prezentowali wysoki poziom kultury osobistej i zachowywali się stosownie do miejsca i sytuacji. Całość dała pozytywne rezultaty na polu integracji grupy oraz przyniosła efekt mobilizujący do dalszej kreatywnej i twórczej pracy.

                                                                                                                       red. Katarzyna Aksamit

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 maja 2019 by Natalia in category Uncategorized