Maj 5

Warsztaty teatralne – „Po co teatr?”

IMG_161029 kwietnia 2019 r. w szkole gościliśmy aktorów teatru „Łątka” z Łodzi p. Małgorzatę Nyczaj – Zajt i p. Artura Zajta, którzy na warsztatach zapoznali uczniów klas I – III z pojęciem literackim i cechami baśni. By mocniej wprowadzić młodych widzów w ten gatunek literacki, artyści na   tło zajęć wybrali jedną z baśni braci Grimm p.t.”Baśń o dwóch braciach” . Przedstawiany przez aktorów tok zdarzeń scenicznych wiernie odtwarzał literacki tok baśni. I jak to zwykle w nich bywa zwyciężyło dobro nad złem, syn miotlarza został królem, a smoki, czarownice i zdrajcy zginęli marnie. 

W spektaklu grały przede wszystkim kukły, a głównym tworzywem scenografii była skóra. Aktorzy opowiadali baśń jako wędrowni trubadurzy wędrujący wozem po świecie z którego tworzone były lasy, pałace, chaty, bezdroża i droga. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu teatralnym, tworzyli baśń , brali udział w konkursie literackim w którym nagrodami były „dukaty” i „talary”. Serdecznie dziękujemy państwu Zajtom za wspaniałą lekcję literatury.

red. Grażyna Dawiec

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 5 maja 2019 by Natalia in category Uncategorized