Maj 4

Święto Ziemi

dzień ziemiEdukacja i działanie – takiemu hasłu w miesiącu kwietniu przyświecał naszej szkole szereg przedsięwzięć związanych z ogólnopolską akcją proekologiczną „Listy dla Ziemi”. Uczniowie brali udział w sprzątaniu otoczenia wokół szkoły,ekopogadankach oraz specjalnie przygotowanych w tym celu lekcjach przyrody, na których poruszane były trudne, ale jakże aktualne zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. Na zajęciach tych uświadamiano uczniom, jak wielki wpływ na kondycję naszej planety mają m. in.złe nawyki konsumpcyjne, czy niewłaściwe zarządzanie odpadami produkowanymi przez naszych najbliższych.

Organizatorzy tegorocznej akcji „Listy dla Ziemi”, postanowili powierzyć misję edukacyjną dorosłych – najmłodszym. Liczą na to, że dzięki naturalnej dziecięcej dociekliwości, ich pytaniom na które oczekują odpowiedzi od dorosłych sprawią, iż Ci zechcą zmienić swoje dotychczasowe antyekologiczne zachowania i wprowadzą w swoich gospodarstwach domowych nowe zasady, dzięki którym nasza planeta będzie mogła złapać głębszy oddech.

Spośród wielu listów autorstwa naszych uczniów wyłoniono dwa, które zostały przesłane na adres organizatorów konkursu „Listy dla Ziemi”.

red. Katarzyna Murzańska

Galeria zdjęć

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 4 maja 2019 by Natalia in category Uncategorized