Czerwiec 8

Rodzinny Piknik Historyczny w Lubomierzu

DSCN5407PHOTORESIZERCROPRESIZEANDSHAREIMAGESINBATCH08062019222331Tradycją stało się coroczne świętowanie Dnia Rodziny w naszej szkole. W tym szczególnym czasie pragniemy pamiętać o wszystkich bliskich nam osobach, zaprosiliśmy więc do wspólnej zabawy uczniów wraz z rodzicami i dziadkami. Co roku jednak nasze święto przybiera nieco inny charakter. Tym razem Dzień Rodziny połączony został z działaniami podjętymi w innowacji historycznej „Bliskie spotkania z historią. Ocalić od zapomnienia.”Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy czwartej. Zaprezentowali krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym. Następnie powitaliśmy gości – przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych I Pułku Strzelców Podhalańskich AK ze Słopnic. Odbył się pokaz militariów: broni, sprzętu wojskowego oraz umundurowania. Atrakcją były konkursy historyczne i zajęcia dla starszych uczniów prowadzone przez Grupę Rekonstrukcyjną. Młodsi uczniowie mogli cieszyć się zabawą na dmuchanych zjeżdżalniach. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli się posilić wojskową zupą, przygotowana właśnie na tę okazję.

red. Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 8 czerwca 2019 by Natalia in category Uncategorized