Czerwiec 13

Tydzień zdrowia

20190528_085634Jak co roku w naszej szkole odbył się „Tydzień Zdrowia”, w którym uczniowie chętnie wzięli czynny udział. Celem tej akcji było zachęcenie młodzieży do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi zdrowego odżywiania, profilaktyki uzależnień, przekazania i utrwalenia prawidłowych nawyków żywieniowych oraz przedstawienia korzyści płynących z aktywności fizycznej, a także zachcenia dzieci do uprawiania jej w różnych formach.

Pierwszego dnia rozpoczął się turniej sportowy, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas.Rozgrywki trwały przez kilka dni. Każda z klas starała się wypaść jak najlepiej.Podczas kolejnych dni organizowane były liczne konkursy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. „Smaczne i zdrowe śniadanie”. Każdy uczestnik miał za zadanie przedstawić własnoręcznie przygotowany posiłek, który stanowi najważniejszy element dnia każdego dziecka. Pomysłowość i oryginalność potraw przeszła wszelkie oczekiwania . Komisja miała nie lada zadanie z wyłonieniem zwycięzcy.

Uczniowie mieli również okazje, sprawdzić swoją wiedzę w dziedzinie zdrowego odżywiania. W konkursie uczestniczyły dzieci z kas VI , VII i VIII . Bezkonkurencyjna okazał się klasa VII, której uczniowie zajęli wszystkie trzy pierwsze miejsca na podium. Pierwsze miejsce zdobyła Milena Kuczaj wynikiem 95%.

Podstawą piramidy żywienia jest aktywność fizyczna i to ona jest fundamentem zdrowego stylu życia. Z tego tez względu dzieci z naszej szkoły przygotowały pokazy układów tanecznych własnego pomysłu. Do aktywności włączyli się uczniowie całej szkoły.

Uczennice z klasy 8 zaangażowały się czynnie w akcję, przygotowując i omawiając prezentacje na temat negatywnego wpływu nikotyny na organizm Odbiorcami tej prelekcji była społeczność szkolna.

Na podsumowanie tygodnia zdrowia, naszych uczniów odwiedziła pani dietetyk, która w sposób bardzo ciekawy i interesujący omówiła zasady zdrowego żywienia, odpowiedziała na nurtujące nas pytania. Dzięki tej miłej wizycie nasza wiedza została wzbogacona o ważne i istotne informacje z których z pewnością skorzystamy.

 Po intensywnym i bogatym w liczne wydarzenia tygodniu jesteśmy bogatsi w wiedzę, która pomoże nam w pracy nad własnymi słabościami, a w efekcie doprowadzi do zmiany nawyków żywieniowych.

red. Anna Niżnik

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 13 czerwca 2019 by Natalia in category Uncategorized