Czerwiec 16

Wyniki konkursu „Góralskie cytanie”

IMG_188611 czerwca 2019 r. odbyła się w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej gala wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym, którzy brali udział w konkursie „Góralskie cytanie”. 23 maja w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce przeprowadzony został etap wojewódzki Konkursu Czytelniczo – Plastycznego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej. Jednocześnie w innych rejonach (na Podhalu, Spiszu i Orawie) także odbywały się konkursy związane z tekstami gwarowymi dotyczącymi terenów, z których pochodzili uczestnicy. 

Naszą szkołę reprezentowało po dwóch uczniów z każdej kategorii wiekowej, zarówno w części czytelniczej jak i plastycznej. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, obyci z tekstami, rozumieli je, umieli opowiadać, a nawet interpretować, jednak na rozdanie nagród zaproszono trzech uczniów i jedną uczennicę. W części czytelniczej, w kategorii kl.IV-VI drugie miejsce zajął Karol Zapała (kl. VI), a trzecie Mateusz Palac (kl. VI), natomiast w kategorii kl. VII-VIII pierwsze miejsce zdobył Kamil Kowalczyk (kl. VII)!

W części plastycznej w kategorii kl. IV-VI pierwsze miejsce zajęła Martyna Kuczaj (kl. IVb)

Bardzo się cieszymy się, że tylu uczniów z naszej szkoły stanęło na podium, ponieważ konkurs był bardzo trudny, konkurencja duża a rywalizacja zacięta!

Ktorysi roz z kolei udowodnilimy, ze umiymy godać i rozumiymy gwaro, bo my prowdziwi Zagórzanie!

Dziękujemy p. Marzenie Natanek, p. Annie Babuśce oraz p. Karolinie Kuczaj za nieocenioną pomoc podczas konkursów.

red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 16 czerwca 2019 by Natalia in category Uncategorized