czerwiec 16

Wyniki konkursu „Góralskie cytanie”

IMG_188611 czerwca 2019 r. odbyła się w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej gala wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym, którzy brali udział w konkursie „Góralskie cytanie”. 23 maja w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce przeprowadzony został etap wojewódzki Konkursu Czytelniczo – Plastycznego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej. Jednocześnie w innych rejonach (na Podhalu, Spiszu i Orawie) także odbywały się konkursy związane z tekstami gwarowymi dotyczącymi terenów, z których pochodzili uczestnicy.

Naszą szkołę reprezentowało po dwóch uczniów z każdej kategorii wiekowej, zarówno w części czytelniczej jak i plastycznej. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, obyci z tekstami, rozumieli je, umieli opowiadać, a nawet interpretować, jednak na rozdanie nagród zaproszono trzech uczniów i jedną uczennicę. W części czytelniczej, w kategorii kl.IV-VI drugie miejsce zajął Karol Zapała (kl. VI), a trzecie Mateusz Palac (kl. VI), natomiast w kategorii kl. VII-VIII pierwsze miejsce zdobył Kamil Kowalczyk (kl. VII)!

W części plastycznej w kategorii kl. IV-VI pierwsze miejsce zajęła Martyna Kuczaj (kl. IVb)

Bardzo się cieszymy się, że tylu uczniów z naszej szkoły stanęło na podium, ponieważ konkurs był bardzo trudny, konkurencja duża a rywalizacja zacięta!

Ktorysi roz z kolei udowodnilimy, ze umiymy godać i rozumiymy gwaro, bo my prowdziwi Zagórzanie!

Dziękujemy p. Marzenie Natanek, p. Annie Babuśce oraz p. Karolinie Kuczaj za nieocenioną pomoc podczas konkursów.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 16 czerwca 2019 by Natalia in category Uncategorized