czerwiec 11

XV Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu – Rzekach

??????????Długo oczekiwany dzień, w którym po raz kolejny mogliśmy się zgromadzić, by uczcić Świętego Papieża Jana Pawła II, nadszedł 10 czerwca 2019 r. Tradycyjne odbył się na „Na Ogrodach” w Lubomierzu – Rzekach. To tutaj miała mieć miejsce główna część uroczystości – Msza Święta. Zanim jednak się rozpoczęła, warto było udać się na spacer do słynnej Papieżówki. Tak uczynili liczni turyści oraz delegacje z kwiatami. Choć minęło wiele lat od czasu, kiedy przebywał tu nasz Papież, czujemy jego obecność. Miejsce to przyciąga swoim urokiem. Ukochane góry Jana Pawła II nadal stoją tu na straży ciszy i spokoju. Ci, którzy złożyli tu kwiaty, nie wiedząc kiedy, pogrążali się w zadumie. Piękno, które wypływa z tego miejsca, sprawia, że przywołujemy w pamięci piękne i pełne dobroci serce Jana Pawła II.

Tymczasem „Na ogrodach” trwała modlitwa – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie na scenie pojawiły się dzieci. Trudno sobie wyobrazić święto ku czci Papieża bez nich, przecież to dzieci właśnie były przez niego szczególnie otoczone troską i miłością. Zespół Śwarni Lubomiyrzanie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu działający pod kierunkiem p. Katarzyny Wojtyczki i p. Doroty Wcisło, zaprezentował wzruszający program artystyczny. Pomiędzy górami echem rozbrzmiewały piosenki, napisane specjalnie na tę okazję, przywołujące obraz Ojca Świętego. Program artystyczny został wzbogacony również o taniec. Występ zyskał uznanie zgromadzonych gości i został nagrodzony gromkimi brawami.

Wśród obecnych na tegorocznej uroczystości znaleźli się: ks. Dziekan Marek Wójcik, Proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu O. Piotr Głód, ks. kapelan Jan Zając, O. Marek Andrzejewski, Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Jan Chorągwicki – Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna, Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta Gminy Mszana, Leszek Banaś – Zastępca Nadleśniczego Lasów Państwowych, Tadeusz Dragon – Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Radni Powiatu Limanowskiego oraz Radni Gminy Mszana Dolna.

Po Mszy Świętej koncelebrowanej przez ks. Dziekana Marka Wójcika, Proboszcza O. Piotra Głoda oraz ks. kapelana Jana Zająca, głos zabrał Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. Podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości i zaprosił na kolejne spotkanie z Janem Pawłem II. Po nim głos zabrał Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk.

Na zakończenie uroczystości rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, zaprosili wszystkich zebranych na poczęstunek, tradycje potrawy i kiełbaskę z grilla.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 11 czerwca 2019 by Natalia in category Uncategorized