Wrzesień 3

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

??????????Tak niedawno słychać było dźwięk dzwonka, który życzył nam wspaniałych wakacji, a dzisiaj jego brzmienie zaprasza nas do szkolnych ławek. W naszych uszach nadal szumią morskie fale, czy też górski wiatr, a rzeczywistość jednak przypomina o powrocie do szkoły Wokół gwar związany z gorączką początku roku szkolnego, który dla naszej społeczności szkolnej rozpoczął się mszą świętą odprawioną przez O. Proboszcza Piotra Głoda w kościele pw. św. Józefa w Lubomierzu. W kazaniu nawiązał do talentów, które należy pomnażać. Położył nacisk na to, że pracę trzeba zacząć od zaraz, a jej owoce będziemy zbierać w ciągu roku szkolnego. Dalsza część uroczystości odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzeni uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Prowadząca przypomniała o tragicznych wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej, której 80-ta rocznica przypada w tym roku. Uzmysłowiła także uczniom, że minął już beztroski czas i że trzeba wrócić do obowiązków szkolnych. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Jadwiga Baran-Stożek, która także nawiązała do września 1939 r. oraz omówiła sprawy organizacyjne. W dalszej kolejności odbyło się ślubowanie uczniów kl. I, którzy złożyli swoją przysięgę  w obecności Pocztu Sztandarowego i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Otrzymali symboliczne upominki i dyplomy, które będą im przypominać o tej doniosłej uroczystości. Cieszymy się, że pierwszoklasiści zasilili szeregi naszej szkoły i będą współtworzyć jej dobrą tradycję.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki uwieńczonej wysokimi ocenami oraz sukcesami w konkursach i zawodach sportowych, a pracownikom wytrwałości w zamierzonych zadaniach i satysfakcji z pracy. Niech nie zabraknie wszystkim uśmiechu na co dzień, kreatywności i wzajemnych inspiracji!

red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 3 września 2019 by Natalia in category Uncategorized