październik 23

Wycieczka do Doliny Popradu

IMG_20191009_095333W dniu 9 października 2019 r. odbyła się wycieczka klas 4 i 5 wraz z wychowawcami do Doliny Popradu. Pierwszym punktem naszej wyprawy była malownicza wioska Kamianna, w której odwiedziliśmy mały kościółek oraz Dom Pszczelarza. Uczniowie mogli wysłuchać historii powstania pasieki, która rozrosła się do sporego zakładu produkcyjnego. Dzieci zwiedziły skansen oraz brały udział w zajęciach edukacyjnych. Przy wspólnej zabawie tworzyły własne wyroby pszczelarskie takie jak świeczki oraz mogły degustować miód lipowy i wielokwiatowy. Po zakupie pamiątek oraz przetworów udaliśmy się w dalszą wędrówkę. W Krynicy kolejką linowo-terenową udaliśmy się na szczyt Góry Parkowej. W pogodny dzień ze szczytu roztacza się przepiękna panorama Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, a przy dobrej widoczności Tatry.

Trzecim punktem wycieczki były Ogrody Sensoryczne (Ogrody Zmysłów) w Muszynie. Dzieci za pomocą swoich zmysłów mogły poznać otaczającą ich przyrodę. Miejscem, które trzeba koniecznie zobaczyć podczas wizyty jest wieża. To doskonały punkt widokowy na całą Muszynę i okoliczne wzgórza, a przy ładnej pogodzie widać z niego koniuszki tatrzańskich szczytów oraz zamek w Muszynie. Uczniowie mogli skorzystać ze ścieżki parkowo – rekreacyjnej i zobaczyć ogród bajek.

Ostatnią atrakcją tego dnia była pijalnia wód mineralnych w Muszynie. Uczestnicy wycieczki mogli skosztować leczniczej wody „Antoni”. Jest to szczawa wodorowęglanowo-mangezowo-borowa o mineralizacji 7700-8700 mg/dm3. Ma znakomity wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Poprawia przemianę materii i funkcjonowanie większości podstawowych narządów wewnętrznych.

Po zakupie pamiątek, zmęczeni ale w bardzo radosnej atmosferze, udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka bardzo nam się podobała, będziemy ją mile wspominać.

red. Katarzyna Franczyk

Posted 23 października 2019 by Natalia in category Uncategorized