Październik 23

Przedszkolaki z wizytą w Gorczańskim Parku Narodowym

DSCF057416 października dzieci z oddziału przedszkolnego wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udały się na wycieczkę do Gorczańskiego Parku Narodowego. Spotkanie z gorczańską przyrodą dostarczyło im nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Wyjazd poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać czy zaśmiecać. W Koninkach, u zbiegu potoku Turbacz i Olszowy wraz z pracownikami Gorczańskiego Parku Narodowego rozpoczęliśmy wędrówkę ścieżką edukacyjną „Dolina Potoku Turbacz”. Przedszkolaki podziwiały jesienne barwy, rosnące drzewa i krzewy, słuchały odgłosów przyrody. Bacznie przyglądały się korze drzew, liściom, rozmawiały o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Podczas wycieczki zbierały najpiękniejsze kolorystycznie liście, które później wykorzystały do wykonania pracy plastycznej „Jesiennego drzewa”. Na zakończenie zorganizowane zostały zabawy i wspólny posiłek przy ognisku. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i ciekawych informacji o jesiennym parku.

red. Agnieszka Wąchała

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 23 października 2019 by Natalia in category Uncategorized