Październik 31

„Szkolne Przygody Słodziaków” na bis!

IMG_2483Po raz kolejny uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Tegoroczna edycja programu oprócz wsparcia nauki czytania zawierała także elementy edukacji ekologicznej. 8 października 2019 r. w szkole zorganizowano Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. W ramach którego uczniowie wysłuchali fragmentu opowiadania pt. „Królestwo” i odpowiadali na zadawane pytania. Dowiedzieli się jak powstaje ziemia zwana próchnicą, a następnie pod czujnym okiem nauczyciela przyrody p. G. Dawiec przedstawiciele klas zasadzili w doniczkach z odzysku kasztany. Kolejnym etapem działań było wykonanie przez każdą klasę małego ”królestwa” z materiałów recyklingowych. Po zakończonej pracy odbyło się wielkie sprzątanie „świata” zgodnie z zasadami segregacji śmieci. W ramach działań konkursowych uczestnicy programu wykonali własnego pomysłu dekoracje klasowe z materiałów recyklingowych, którego centralnym elementem było magiczne drzewo.

Dodatkowo w ramach konkursu bibliotecznego uczniowie przygotowali:

- oddział 0 „B” – portrety,
- pierwszoklasiści – postacie,
- drugoklasiści – ilustracje,
- trzecioklasiści   – opowiadania o przygodach tych sympatycznych bohaterów.

Zwycięzców konkursów szkolnych nagrodzono, a na wyniki konkursu ogólnopolskiego przyjdzie nam poczekać do 20.12.2019 r.

red. Grażyna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 31 października 2019 by Natalia in category Uncategorized