Listopad 14

Narodowe Święto Niepodległości

??????????101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie naszej szkoły podjęli szereg działań, by uczcić wydarzenia z 11 listopada 1918 roku. Pierwszym z nich było przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu!” 8 listopada o godzinie 11.11 zebrała się cała społeczność szkolna, by uroczyście odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Kolejnym ważnym wydarzeniem, będącym wyrazem głębokiego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, był udział Pocztu Sztandarowego naszej szkoły w dziękczynnej Mszy Świętej, która odbyła się 11 listopada w Mszanie Dolnej. Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna dziękowali za wolną i niepodległą Polskę. Natomiast 12 listopada odbyła się uroczysta akademia. W krótkiej prezentacji przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia związane z tym historycznym okresem, a następnie zostały zaprezentowane pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Mamy nadzieje, że każdy z uczestników świadomie i godnie uczcił Narodowe Święto Niepodległości.

red. Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 listopada 2019 by Natalia in category Uncategorized