Grudzień 18

Spotkanie przedszkolaków z Mikołajem na „Zaczarowanym Wzgórzu”

IMG_20191204_131650Tegoroczne spotkanie przedszkolaków ze świętym Mikołajem odbyło się w pięknej scenerii Ośrodka „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Kulminacyjny moment przybycia długo wyczekiwanego gościa, poprzedziły różnorodne zajęcia i zabawy. Dzieci dekorowały świąteczne pierniki, przypominały sobie zwyczaje bożonarodzeniowe, przygotowywały sianko na stół wigilijny i brały udział w przejażdżce koniem. Ponadto dokarmiały ptaki, rozpoznawały tropy ssaków zamieszkujących polskie lasy, uczyły się, jak „wyprodukować śnieg” i wywołać śnieżycę oraz uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych i integracyjnych.

Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się Święty Mikołaj. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki z prezentami.

Pobyt w ośrodku był źródłem wielu ciekawych doświadczeń dla wszystkich uczestników wycieczki, a spotkanie ze świętym Mikołajem na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

red. Agnieszka Wąchała

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 18 grudnia 2019 by Natalia in category Uncategorized