grudzień 18

Zmieniaj historie ludzi w potrzebie!

20191217_104735Tak brzmi hasło zachęcające młodych ludzi, by działali jako wolontariusze. Nie są to tylko górnolotne słowa. Wolontariusz, to człowiek, który dostrzega problemy innych ludzi, biedę, chorobę, samotność. To człowiek, który dzięki swojemu wielkiemu sercu, przywraca ludziom godność, nadzieję i uśmiech na twarzy.

Wolontariusze z naszej szkoły również włożyli wiele wysiłku, by ten przedświąteczny czas dla każdego był pełen spokoju i radości. Uczniowie klasy 5 wykonali własnoręcznie kartki świąteczne. Na nich zostały zapisane życzenia płynące prosto z serc uczniów z Lubomierza do dzieci z Krakowskiego Hospicjum im. Józefa Tischnera. Została również przeprowadzona zbiórka darów. Zaangażowały się w nią rodziny naszych uczniów. Dzięki wsparciu rodziców zgromadziliśmy wystarczającą liczbę produktów, by przygotować szlachetne paczki dla trzech potrzebujących osób. Wolontariusze zapakowali podarunki w świąteczne prezenty, dzięki którym potrzebujące rodziny nie będą musiały martwić się o najpotrzebniejsze rzeczy. Nie zapomnieliśmy również o osobach starszych i samotnych. Uczniowie odwiedzili mieszkańców Domu Seniora pod Jaworzynką w Lubomierzu. Oprócz uśmiechu i dobrego serca zabrali ze sobą stroiki świąteczne, które będą seniorom umilały ten szczególny czas i przypominały, że jest ktoś, kto o nich pamięta.

Próbujemy zmienić świat na lepsze, każdy uśmiech, który dostajemy w zamian jest dla nas na wagę złota! Zachęcamy niezdecydowanych do tego, by włączyli się w działalność wolontariatu. To zaszczyt zmieniać historie ludzi, którzy nas potrzebują.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 18 grudnia 2019 by Natalia in category Uncategorized