Grudzień 20

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

???Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, na który oczekujemy z  niecierpliwością.  W poszukiwaniu świątecznej  atmosfery, pełnej  ciepła, radości, uśmiechów  i  prezentów, uczniowie klasy IV, Va i Vb udali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym przystankiem na „świątecznej drodze”  było obejrzenie  filmu  pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem”. Uczniowie mogli się przekonać, że Mikołajem może zostać każdy, kto tylko ma otwarte serce na potrzeby  drugiego człowieka. Potem skierowaliśmy nasze kroki na  Rynek Główny, gdzie odbywał się 77. Konkurs Szopek Krakowskich. Było to niezwykłe widowisko, które co roku przyciąga tysiące widzów. Dodać trzeba również, że krakowskie szopkarstwo trafiło w 2018 roku na Reprezentatywną  Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego  UNESCO. Kolejny etap naszej podróży  stanowił Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie uczniowie rozpoczęli świąteczne zakupy. W poszukiwaniu wymarzonych prezentów przeglądali tradycyjne wyroby  z drewna, ceramiki, szkła czy wełny.  Nie zabrakło również  słodkości, które najbardziej  przyciągały ich uwagę. Zakończeniem naszego wyjazdu był spacer ulicami Krakowa, przepięknie ozdobionymi kolorowymi światełkami, które pozwalały poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

red. Dorota Węgielska

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 20 grudnia 2019 by Natalia in category Uncategorized