grudzień 20

Warsztaty „Akademia Młodego Technika” w Limanowej

IMG_049919.12.2019 roku uczniowie  wraz z opiekunami kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, Szkoły Podstawowej  nr 1 w Lubomierzu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu brali udział w III edycji warsztatów pt. ,,Akademia Młodego Technika’’ które odbyły się  w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej. Celem warsztatów było przybliżenie oferty edukacyjnej szkoły poprzez prezentacje profilu zawodu. Młodzież mogła sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe wykonując zadania typowe dla danego zawodu. Warsztaty były przeprowadzone w siedmiu branżach i obejmowały następujące zagadnienia: branża budowlana, ekonomiczna, geodezyjna, handlowa, hotelarska, weterynaryjna, branża gastronomiczna. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę poszczególnych zawodów, metody nauczania stosowane przez nauczycieli naszej szkoły oraz miejsca praktyk i staży zawodowych. Warsztaty spełniły ich oczekiwania, a w przyszłości pomogą im w dokonaniu trafnego wyboru zawodu.

red. Doradca zawodowy: mgr Jadwiga Borowiecka

Posted 20 grudnia 2019 by Natalia in category Uncategorized