grudzień 20

Wigilia szkolna 20 XII 2019 r.

??????????Święta Bożego Narodzenia przeżywane są bardzo uroczyście w Polsce i na całym świecie. Również i my, jako wspólnota Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu wraz ze swoimi nauczycielami, Panią Dyrektor i  rodzicami, przeżyliśmy spotkanie opłatkowe. Część artystyczna została przygotowana przez panią Katarzynę Aksamit i siostrę Elżbietę Ciebierę.

Uczniowie klas piątych oraz schola  słowami wierszy, tekstów, kolęd i pastorałek opowiedzieli nam o tym, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w stajence betlejemskiej – jak Jezus stał się jednym z nas przyjmując ludzkie ciało,  i jak bardzo kocha każdego człowieka, który został stworzony na obraz i podobieństwo Stwórcy. Swoją obecnością zaszczycił nas o. Proboszcz Piotr Głód.

Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Świetlicowy konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną wykonaną z masy porcelanowej organizowany przez panią Katarzynę Murzańską wygrała Anna Łagosz z klasy VI. Drugie miejsce zajęła Martyna Palac z klasy II, a trzecie Piotr Wysopal z klasy IV. Wyróżnione zostały również Julia Wojtyczka i Maria Zasadni. Natomiast w konkursie plastycznym „Dobro powraca”  zwyciężyli Martyna Wojtyczka i Przemysław Wojtyczka z klasy VII, których przygotowywała pani Katarzyna Wojtyczka.

red. s. Elżbieta Ciebiera
Katarzyna Aksamit