Styczeń 27

Wieczór Kolędniczy

??????????W sobotę 25 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole Wieczór Kolędniczy, który połączyliśmy z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Okres kolędowania nieuchronnie zbliża się ku końcowi, jednak w Lubomierzu wykorzystujemy ten piękny czas w całości i do ostatniego dnia kultywujemy tradycje oraz zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Mieszkańcy naszego regionu od małego wychowywani są w duchu umiłowania folkloru i gwary, dlatego też uroczystość miała charakter bardzo mocno osadzony w motywach regionalnych. Panie – Katarzyna Wojtyczka oraz Dorota Wcisło – które opiekują się szkolnym zespołem Śwarni Lubomiyrzanie, wykonały wraz ze swoimi podopiecznymi tytaniczną pracę, której efektem była część artystyczna utrzymana na niezwykle wysokim i profesjonalnym poziomie. Dopieszczone w każdym szczególe wokalnym wykonanie kolęd, dwie choreografie taneczne, efekty świetlne, utrzymane w góralskiej stylistyce życzenia noworoczne, oraz przepiękne, kolorowe stroje regionalne najmłodszych aktorów – to wszystko sprawiło, że goście mieli okazję doświadczyć wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Z całą pewnością każdy z uczestników zapamięta ten wieczór na długo.

Druga część, czyli Dzień Babci i Dziadka, również obfitowała w wiele pięknych chwil. Naszym honorowym gościom, czyli Seniorom, odśpiewaliśmy tradycyjne ‘Sto lat!’, a uczniowie wręczyli swoim ukochanym Babciom i Dziadkom prezenty i laurki, które w zdecydowanej większości były wykonane własnoręcznie.

Po poczęstunku i przemówieniach gości, wszyscy zasiedliśmy do wspólnego kolędowania, które ciężko było zakończyć. Rodzinna atmosfera pełna pokoju, zgody i życzliwości udzieliła się bowiem wszystkim uczestnikom.

W uroczystości udział wzięli:   Babcie, Dziadkowie i Rodzice Uczniów, Pani Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek, Ojciec Proboszcz Piotr Głód, Sołtys Kamil Wojtyczka, Radny Krzysztof Gniecki, Emerytowane Nauczycielki, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Szkoły, Absolwentki Szkoły – Patrycja Zasadni, Julia Ogiela, Magdalena Kapłoniak, Aleksandra Kowalczyk – które uświetniły występ zespołu muzycznego.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia.

red. Katarzyna Aksamit

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 stycznia 2020 by Natalia in category Uncategorized