Luty 24

Pierwszaki w bibliotece szkolnej!

IMG_3203„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
Kornel Makuszyński

 21  lutego  2020 r. w bibliotece szkolnej  odbyło się  pierwsze grupowe  spotkanie    uczniów klasy I  z bibliotekarzem.  Celem „Bajkowego  dnia  w bibliotece”  było zainteresowanie pierwszoklasistów książką,  zachęcenie ich  do korzystania z biblioteki i jej zbiorów, a przede wszystkim przygotowanie uczniów do czekającej  uroczystości pasowania na czytelnika.  Dzieci, które  z okazji spotkania wcieliły się w ulubione bajkowe  postacie,  po krótkim turnieju wiedzy  zostały wprowadzone w tajemniczy i magiczny świat książek.   Okazało się, że przyszli czytelnicy   doskonale  znają  zarówno  popularne jak i te mniej znane utwory.  Bez  trudu  rozpoznali  więc  tytuły  na podstawie skojarzeń  i  fragmentów baśni oraz rozwiązali krzyżówkę. Na spotkaniu nie zabrakło  także  zabaw  ruchowych oraz   wspólnego  słuchania. Tym razem uczniowie poznali  baśń  H.CH. Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, którą  przeczytała wychowawczyni p. K. Wojtyczka. Na zakończenie przyszli czytelnicy otrzymali zakładki z cytatami o książkach,  słodkie „co nieco” oraz zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie pt. „Postać z bajki”. Kolejne spotkanie z zagadkami już za tydzień, a  więc do zobaczenia Pierwszaki!

red. Grażyna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 24 lutego 2020 by Natalia in category Uncategorized