Marzec 1

Dzień zagadek w bibliotece szkolnej!

part000003(1)28  lutego  2020 r. w bibliotece szkolnej  uczniowie klasy I mieli okazję kolejny raz udowodnić, że zasługują  na  to by zostać pełnoprawnymi czytelnikami. Mól książkowy –mieszkaniec biblioteki-  zostawił dla pierwszaków list w którym zaprosił ich do wspólnej zabawy. Zawarł  w nim  7 wskazówek, by w gąszczu książek odnaleźli te właściwe, z  ukrytymi  zadaniami. Okazało się że odszukanie i rozwiązanie zagadek nie sprawiło uczniom większej trudności. Dlatego też  podjęli kolejne wyzwanie postawione przez Mola, a  były  to kalambury związane tematycznie z bajkami i baśniami.  Zadanie, chociaż dużo trudniejsze zostało  również  błyskawicznie rozwiązane. W zabawie uczestniczyli uczniowie  klasy 2, którzy ujawniając swe aktorskie zdolności, chętnie pomagali młodszym kolegom.

Mól książkowy ma już 100 % pewność, uczniowie klasy 1 są gotowi do pasowania na czytelnika. Uroczystość  wkrótce!

 red. Grażyna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 1 marca 2020 by Natalia in category Uncategorized